Ciągnik rolniczy John Deere – wymiana filtra paliwa

Ropa jest podstawowym paliwem stosowanym w ciągnikach, a także innych maszynach rolniczych na całym świecie. Niestety jak każde paliwo, zawiera ona różnego rodzaju zanieczyszczenia, mniejsze lub większe ciała stałe. Dlatego zanim paliwo trafi do silnika musi zostać tych elementów pozbawione, a tym zajmuje się właśnie filtr paliwa.

Czy trudno wymienić filtr?

Samodzielna wymiana filtra paliwa w ciągnikach se stajni John Deere nie jest trudniejsza niż w przeciętnym ciągniku innej marki. Jeżeli ktoś potrafi zrobić to w starym poczciwym polskim Ursusie, to i z nowoczesnym ciągnikiem da sobie radę. Musimy tylko pamiętać o kolejności wykonywanych czynności, tak aby nie dopuścić do zapowietrzenia układu wtryskowego. Filtr paliwa John Deere (http://www.wixfilters.pl/maszyny/maszyny-rolnicze/filtry-paliwa) możemy kupić w sklepach producenta, lub zamówić przez internet. Pamiętajmy by kupować oryginalne podzespoły, ponieważ gwarantuje to nam poprawną pracę ciągnika.

maszyna rolnicza podczas pracy w polu

Autor zdjęcia: DEWEGGIS

Procedura wymiany

Zaczynamy od przygotowania sobie korków, którymi zatkamy przewody paliwowe po odkręceniu ich od starego filtra. Dzięki temu unikniemy ich zapowietrzenia. Przewody odkręcamy szybko i zdecydowanie, po czym natychmiast zatykamy palcem lub od razu wkładamy przygotowany korek. Odkręcamy kopułę obudowy filtra i wyciągamy stary wkład. Instalujemy na to miejsce nowy filtr paliwa John Deere, po czym wymieniamy gumowy o-ring na wieczku obudowy. Po skręceniu obudowy koniecznie wymieniamy o-ringi uszczelniające na końcach przewodów paliwowych. Wyjmujemy korki i sprawnym ruchem dokręcamy przewody. Uruchamiamy silnik i pozwalamy mu popracować kilka minut, by układ pozbył się pozostałości powietrza.

Czynność wymiany filtra możemy przeprowadzić bez problemu samodzielnie w swoim garażu bądź stodole. Warto zrobić to albo podczas jesiennego serwisowania ciągnika, albo na wiosnę. Zazwyczaj jednokrotna wymiana wkładu filtrującego na rok powinna wystarczyć, by ciągnik pracował bezawaryjnie.

Comments are closed.